Je registrovanie do vyhľadávačov nutné?

Jednoducho povedané, nie – registrovanie do vyhľadávačov nie je nutné. Väčšina vyhľadávačov (predovšetkým Google) v súčasnosti prehľadáva a indexuje stránky podľa sledovania odkazov (linkov). Používaním tejto logiky, prichádzajúci odkaz z akejkoľvek indexovanej stránky identifikuje vašu stránku pre vyhľadávač. Následne, ak táto stránka odkazuje na iné stránky v rámci vášho webu, taktiež budú indexované… a tak ďalej.

Aj z tohto dôvodu sú prichádzajúce odkazy veľmi dôležité. V skutočnosti, získavanie spätných (relevantných) odkazov je najdôležitejšia činnosť SEO. Avšak teoreticky, majitelia webov by nemali zháňať spätné odkazy. Ak je predložený obsah  zaujímavý, užitočný a dôležitý, medzi užívateľmi internetu je prirodzená tendencia odkazovať na tieto informácie. Toto je základom pre algoritmus Google PageRank.

Registrovanie webu do vyhľadávačov samozrejme ublížiť nemôže. A navyše to znamená asi iba 5 minút pridanej práce. A jedenkrát stačí … nemusíte registrovať váš web viackrát.

Je potrebné poznamenať, že registrovanie stránok do Google, Yahoo, MSN a ďalších vyhľadávačov nestojí nič. Veľa SEO firiem tvrdí, že musíte zaplatiť aby bol váš web indexovaný. To však nie je pravda, od takýchto spoločností zostaňte čo najďalej.

Leave A Comment

Call Now Button